BOK Jelenia Góra

75 64 32 261

BOK Bolesławiec

605 390 446

BOK Głogów

76 745 10 50

BOK Kamienna Góra

75 64 32 261

BOK Milicz

793 801 000

Dnia 12 listopada DORD będzie nieczynny, zaś w sobotę dnia 6 listopada będzie dniem pracującym.
Szanowni Państwo, informujemy, że przeprowadzanie egzaminów praktycznych na kat. A, A1, A2 i AM planujemy do 19.11.2021.
WORD
Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego
logo BIP

"Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie"

Akcja "Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie" wzbudziła zainteresowanie mieszkańców tego malowniczego miasteczka. Panuje tu niezwykle duży ruch, zarówno pieszych jak i pojazdów, a co za tym idzie zagrożenie wśród niechronionych uczestników ruchu jest duże. Dlatego cieszy nas obecność lokalnych seniorów na spotkaniu. „W turystycznych miejscowościach nie tylko turyści uczestniczą w wypadkach drogowych” – skwitowali uczestnicy spotkania.

W tematyce zagrożeń BRD na obszarze Szklarskiej Poręby głos zabrali przedstawiciele Policji – mł. asp. Małgorzata Kostrzewa - Dzielnicowa z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie oraz asp. sztab. Marek Palczak z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze i sierż. sztab. Beata Sosulska- Baran z tej samej jednostki. Na zakończenie swojego wystąpienia, policjanci rozdali seniorom opaski odblaskowe z prośbą o używanie ich szczególnie po zmroku oraz przy gorszej pogodzie.

Główna część prelekcji należała do Mariusza Sztala – eksperta ruchu drogowego, który zaprezentował filmy edukacyjne dla seniorów i na ich podstawie dyskutował z zebranymi na tematy prawidłowych zachowań na drodze. Ekspert dotykał również wątki zagrożeń uczestnictwa w ruchu drogowym przy gorszej dyspozycji psychofizycznej. Dawał rady, jak ograniczać ryzyko uczestnictwa w wypadku.

W końcowej części spotkania z-ca Dyrektora WORD Jelenia Góra, a zarazem przedstawiciel Dolnośląskiej Rady BRD - Pan Wojciech Leszczyk opowiedział seniorom jak często należy badać wzrok oraz co ma wpływ na jakość widzenia i postrzegania.

Na zakończenie spotkania Seniorzy otrzymali pamiątkowe certyfikaty, a na zewnątrz odebrali swoje rowery po regulacjach i uzupełnieniu obowiązkowych elementów wyposażenia.

 

 

 

Utworzono 12.08.2019 08:36
Zmodyfikowano 14.08.2019 10:29