BOK Jelenia Góra

75 64 32 261

BOK Bolesławiec

605 390 446

BOK Głogów

76 745 10 50

BOK Kamienna Góra

75 718 63 87

BOK Milicz

793 801 000

Redukcja punktów karnych: 14.05.2021 od godz. 11.00 do 16.00 Wymagana minimalna liczba osób na szkolenie: 7. Szczegóły dot. szkolenia do pobrania znajduje się pod tym: linkiem
Kurs kierowania ruchem odbędzie się dnia 26.04.2021 od godz 8.30 do godz. 14.30, w siedzibie DORD Jelenia Góra.
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, iż w związku z nieplanowaną nieobecnością pięciu pracowników w Oddziale Terenowym DORD w Miliczu wystąpiła konieczność odwołania części egzaminów praktycznych. Sytuacja powinna wrócić do normy do dnia 26 kwietnia br. W powyższej sprawie będziemy się z Państwem kontaktować, Państwa również prosimy o kontaktowanie się z nami (Biuro Obsługi Klienta w OT DORD w Miliczu) w celu wyznaczenia nowego terminu egzaminu. Za utrudnienia przepraszamy.
WORD
Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego
logo BIP

Akcja "Świadomy więc bezpieczny"

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze prowadzi akcję profilaktyczną ”Świadomy więc bezpieczny”, kierowaną do młodzieży z byłego województwa dolnośląskiego.

Świadomy więc bezpieczny

Jej głównym celem jest uświadomienie młodym osobom szkodliwości działania alkoholu i substancji psychoaktywnych na organizm człowieka. Podejmowane działania edukacyjne wspierają programy profilaktyczne i wychowawcze szkół oraz placówek.

Młodzież i kierowcy zapoznają się z zagrożeniami płynącymi ze skutków stosowania niebezpiecznych używek, takich jak alkohol, dopalacze czy narkotyki przy wykorzystaniu alkogogli i narkogogli w formie zajęć praktycznych, podczas których wykonują kilka zadań.

ALKOgogle są edukacyjnym narzędziem symulującym wpływ alkoholu na organizm człowieka. Służą do demonstracji upośledzenia zmysłów po spożyciu alkoholu. Ukazują, w jaki sposób alkohol obniża stopień koncentracji, spowalnia czas reakcji. Jak wpływa na określenie kierunków, zniekształcenie widzianego obrazu oraz zmniejsza możliwości oceny sytuacji powodując podwójne widzenie.

NARKOgogle symulują wiele skutków używania narkotyków lub przedawkowania leków na receptę: dezorientację, zawroty głowy, brak koncentracji, zniekształcenia obrazu, poczucie euforii, zaburzenia koncentracji i koordynacji, spowolnienie czasu reakcji, czy uczucie nudności.

Uczestnicy spotkań organizowanych w ramach akcji ”Świadomy więc bezpieczny” mają możliwość założenia alkogogli i narkogogli, co wiąże się także z wykonaniem określonych zadań. Uczniowie, wypełniając proste ćwiczenia, mogą przekonać się, w jaki sposób alkoholowe i narkotykowe zamroczenie wpływa na ich własne pole widzenia, zaburzając percepcję i sprawiając, że wykonywanie pozornie prostych czynności staje się o wiele bardziej trudne. Efektem jest zwiększenie świadomości zagrożeń, wynikających ze stosowania używek.

Świadomy więc bezpieczny

Świadomy więc bezpieczny

Świadomy więc bezpieczny

Świadomy więc bezpieczny

Świadomy więc bezpieczny

Świadomy więc bezpieczny

Świadomy więc bezpieczny

Świadomy więc bezpieczny

Świadomy więc bezpieczny

Świadomy więc bezpieczny

Świadomy więc bezpieczny

Utworzono 01.12.2016 14:22
Zmodyfikowano 02.12.2016 12:01