BOK Jelenia Góra 75 64 32 261

BOK Bolesławiec 605 390 446

BOK Głogów 76 745 10 50

BOK Kamienna Góra 75 718 63 87

Redukcja punktów karnych: Jelenia Góra 25 czerwca godz. 16.00 Szczegóły dot. szkolenia do pobrania znajduje się pod tym linkiem
Szanowni Państwo, zapraszamy na kurs reedukacyjny. 28 i 29 czerwca godz. 9.00, Szczegóły znajdują się tutaj: Kurs Reedukacyjny.
WORD Milicz najprawdopodobniejbędzie uruchomiony w pierwszym tygodniu lipca, termin ten zależny jest od uruchomienia łącza pomiędzy Milicz a PWPW w Warszawie.
WORD
Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego
logo BIP

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Jelenia Góra

6 maja 2017 roku w godzinach od 9.00 do 14.00 odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego” –eliminacje strefowe na terenie Zespołu Szkół Technicznych „MECHANIK” skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych

Organizatorami tego przedsięwzięcia jest : Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze, ZST „Mechanik” oraz Automobilklub Karkonoski
w Jeleniej Górze.

 Głównym celem turnieju jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez  popularyzowanie zasad i przepisów ruchu drogowego wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz kształtowanie nawyków właściwego  zachowania się na drodze zarówno pieszych, jak i kierujących.

Turniej ma charakter wieloetapowy. Eliminacje przeprowadzane są na etapie szkolnym, powiatowym, strefowym, wojewódzkim i zakończone zostaną finałem ogólnopolskim.

W eliminacjach strefowych wzięli udział uczniowie z czterech szkół podstawowych oraz trzech gimnazjów z byłego województwa jeleniogórskiego.

Konkurs składał się z dwóch części:

Jazdy sprawnościowej po torze przeszkód;

Testu z wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego i sytuacji na skrzyżowaniu.

Eliminacje strefowe wygrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zarębie oraz uczniowie z gimnazjum w Bolesławcu. Teraz zwycięzcy wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich. Zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez KMP w Jeleniej Górze oraz WORD Jelenia Góra.

Utworzono 09.05.2017 11:55
Zmodyfikowano 09.05.2017 13:27