BOK Jelenia Góra 75 64 32 261

BOK Bolesławiec 605 390 446

BOK Głogów 76 745 10 50

BOK Kamienna Góra 75 718 63 87

Redukcja punktów karnych: Jelenia Góra 29 stycznia godz. 16.00 Głogów 11 stycznia godz 15.00 Szczegóły dot. szkolenia i wniosek do pobrania znajduje się pod tym linkiem
Szanowni Państwo, zapraszamy na kurs reedukacyjny, w terminie 25-26 stycznia 2018  w WORD Jelenia Góra, w godzinach od 9.00 do 15.00.Szczegóły znajdują się tutaj: Kurs Reedukacyjny.
WORD
Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego
logo BIP

Akcja "Świadomy więc bezpieczny"

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze prowadzi akcję profilaktyczną ”Świadomy więc bezpieczny”, kierowaną do młodzieży z byłego województwa dolnośląskiego.

Świadomy więc bezpieczny

Jej głównym celem jest uświadomienie młodym osobom szkodliwości działania alkoholu i substancji psychoaktywnych na organizm człowieka. Podejmowane działania edukacyjne wspierają programy profilaktyczne i wychowawcze szkół oraz placówek.

Młodzież i kierowcy zapoznają się z zagrożeniami płynącymi ze skutków stosowania niebezpiecznych używek, takich jak alkohol, dopalacze czy narkotyki przy wykorzystaniu alkogogli i narkogogli w formie zajęć praktycznych, podczas których wykonują kilka zadań.

ALKOgogle są edukacyjnym narzędziem symulującym wpływ alkoholu na organizm człowieka. Służą do demonstracji upośledzenia zmysłów po spożyciu alkoholu. Ukazują, w jaki sposób alkohol obniża stopień koncentracji, spowalnia czas reakcji. Jak wpływa na określenie kierunków, zniekształcenie widzianego obrazu oraz zmniejsza możliwości oceny sytuacji powodując podwójne widzenie.

NARKOgogle symulują wiele skutków używania narkotyków lub przedawkowania leków na receptę: dezorientację, zawroty głowy, brak koncentracji, zniekształcenia obrazu, poczucie euforii, zaburzenia koncentracji i koordynacji, spowolnienie czasu reakcji, czy uczucie nudności.

Uczestnicy spotkań organizowanych w ramach akcji ”Świadomy więc bezpieczny” mają możliwość założenia alkogogli i narkogogli, co wiąże się także z wykonaniem określonych zadań. Uczniowie, wypełniając proste ćwiczenia, mogą przekonać się, w jaki sposób alkoholowe i narkotykowe zamroczenie wpływa na ich własne pole widzenia, zaburzając percepcję i sprawiając, że wykonywanie pozornie prostych czynności staje się o wiele bardziej trudne. Efektem jest zwiększenie świadomości zagrożeń, wynikających ze stosowania używek.

Świadomy więc bezpieczny

Świadomy więc bezpieczny

Świadomy więc bezpieczny

Świadomy więc bezpieczny

Świadomy więc bezpieczny

Świadomy więc bezpieczny

Świadomy więc bezpieczny

Świadomy więc bezpieczny

Świadomy więc bezpieczny

Świadomy więc bezpieczny

Świadomy więc bezpieczny

Utworzono 01.12.2016 14:22
Zmodyfikowano 02.12.2016 12:01